3 týdny se štěňátky plemene Španělský vodní pes

Štěňátkům je 24 dnů a krásně rostou. Po dalším vážení jsou přírůstky potvrzené, a to začné :). Štěňátka váží mezi 1850g - 2250g.  Přičemž při posledním vážení na 18. dnu vážila mezi 1360g - 1660g. Štěňátka mají opravdu krásné přírustky a je to zásluhou naší psí mámy Klotyldy Perro de Agua, která štěňátka pečlivě kojí.

Někdy jí už malá mimča lezou doslova po hlavě a tak si jde máma odpočinout na druhý konec domu, aby taky nabrala síly. Když se pak vrátí ke štěňátkům, je vzornou mámou, zalehne a nechá se vysávat šesti lačnými miminky. 

I proto naše máma teď baští obrovské dávky potravy, aby zvládla tak hladové krky ukrmit. V pravidelných intervalech přichází do psího brlohu v obyváku, aby svá miminka zkontrolovala. V případě, že ještě spí, tak si sama ráda zalehne a ještě odpočine. Pokud jsou štěňátka už vzhůru a šmějdí, jde se naše pochozí mlékárna nechat odsát :). Aby mámě nic nechybělo, každou denní krmnou dávku má co možná nejpestřejší.

Od 21. dne štěňátka přikmuji nebo se o to alespoň pokouším :). Prvních pár dní bylo náročných. Musíte zjistit ideální moment k tomu, kdy dát malým prckům misku s připraveným příkrmem. A že to není jen tak. Konkurovat maminčině mlíčku není lehké. Proto jemně mleté hovězí maso rozmačkám s nastrouhanou mrkví (kterou si pro usnadnění strouhám dopředu, plním naplocho do sáčků a dávám zamrazit - pak stačí ulomit potřebný kousek) a to vše přeliju našim domácím drůběžím vývar z naších welfare chovanách kuřat.

Naše máma teď baští zhruba 1,8 kg potravy a to 6-7x denně, kterou je třeba co nejlépe vyvážit a také rozvrstvit do krmých porcí v rámci dne i noci. Týden od týdne proto přibývá misek a mističek, ve kterých se už buď hřeje nebo se chystá hřát bašta pro mámu nebo štěňátka nebo třeba vývar :). V posledních dnech se ze mě stává mističkový král :).