O nás a naši chovatelské stanici

Jsme milovníci přírody, fauny i flory. Fenku Elvíru jsme si pořídili v roce 2016, tehdy ještě do městského bytu. Láska k pěstování a chovu zvířat nám nedala a pořídili jsme si chalupu v jižních Čechách. Druhý splněný sen. Doposud jsme pěstovali jen v truhlících na terase a za venčením do přírody či lesa jsme to měli daleko. První malý záhonek na dvorku nás nadchl a když se říká, že s jídlem roste chuť, u nás to platilo dvojnásob.

               

Malý záhonek na dvorku nám brzy nestačil a začali jsme vytvářet a budovat záhonky další. Až následovalo rozhodnutí přesunout se z města na malou vesničku mezi Táborem a Pískem, kde hranici pozemku tvoří malá říčka a za ní už je jenom louka a les.

         

   K dyž už byl dům i zahrada, chtěli jsme se co nejvíce přiblížit přírodě a co možná nejvíce surovin si zajistit sami. Ze zahrady vzniklo políčko a pořídili jsme si všemožnou drůbež. Věnujeme se chovu původních českých plemen - slepice Šumavanky, České husy a kachny Pyžmovky.

          

Když už kolem nás bylo takhle živo a začali jsme si všechnu drůbež líhnout sami nebo jí napomohli k přirozené reprodukci, přišlo rozhodnutí pořídit si druhou fenku a založit Chovatelskou stanici.

   

Naši pejsi, stejně jako veškerá ostatní u nás chovaná zvířata jsou krmena přirozenou stravou. U pejsků je to forma B.A.R.F., tedy syrová strava zahrnující maso, kosti a zelené přílohy. Na takové baště si pochutnávají dvakrát denně. U drůbeže je kompletí výkrm bez granulí a průmyslového krmiva, tak jak to dělaly naše babičky. A výsledek oceňují i lidé vracející se pro domací vajíčka a maso.  

Velkou část zelených příloh si pro pejsky pěstujeme sami. A nejen to! Během celé sezóny si pejci přijdou na své poměrně často, po každé menší či větší porážce,  si po přemražení pochutnávají na domácích drůbežích krcích, křídlech, skletech, běhácích či mixu vnitřností, které postupně zkrmujeme. 

Elvíra, Klotylda a My

Naše holky jsou a vždy byly součástí naší domácnosti. A to se vším všudy. Cestují s náši vždy a všude, absolvují s námi všechny návštěvy i výlety. Sdílí s námi gauč i polštář a mnohdy snad i naše myšlenky :). 

Elvíra nám nový přírustek do smečky v podobě Klotyldy odpustila a nově příchozí chlupatý uzlík vzala za svůj. Teď už jsou holky nerozlučnou dvojkou.