Proč právě Španělského vodního psa?

O původu plemene a jeho využití se můžete dočíst jak na našich stránkách tak na kdejakém pejskařském webu. Většinou se ale jedná pouze o zprostředkované dojmy a informace. Zajímá vás, jaký je skutečně Španělský vodní pes? Přečtěte si následující článek vystihující nesporné klady tohoto nepřešlechtěného plemene.

Nejlepší společník

Pejskové tohoto plemene milují svoji rodinu, svoji smečku a pro tu by dýchali. Když pejskovi projevíte lásku, stonásobně vám ji oplatí a to doslova :). Toto úžasně empatické plemeno vás nenechá v nepohodě, vytáhne vás na vycházku a přesvědčí, že špatná nálada ani počasí neexistuje. Nechejte vašeho pejska sdílet vše s vámi a nebudete litovat.

Pořádek v bytě

Srst španělských vodních psů tvoří dredy či copánky a pejsci tohoto plemene nelínají. Tuto obrovskou výhodu ocení snad každý, kdo má pejska za parťáka a ten s ním sdílí domácnost. V bytě nejsou na zemi chlupy a nikdo se tak nemusí zlobit kvůli úklidu.

Parťák ke všemu

Zástupci tohoto plemene jsou výteční sportovci, excelující v agility, aportu či stopování. Stejně tak s vámi budou sdílet vášeň pro cyklistiku, běh, výletování, pěší tůry, kempování a vše možné. Nebo se k vám poté rádi přitulí na gauči, když budete sledovat váš oblíbený seriál.

Nenáročná „údržba“

Pejsky toho plemene je možné stříhat několikrát do roka, podle toho, jak se to hodí páníčkům. Pokud preferujete medvídky, můžete nechat vašeho španěláka zarůst a stříhat jej pouze nůžkami jednou za rok. Stejně tak jej můžete ostříhat dvakrát do roka, třeba strojkem a udržovat mu tak kratší srst, která po každé koupačce rychle oschne.

Vodník

Taky rádi relaxujete o vody? Španělský vodní pes bude tuto zálibu sdílet s vámi :). Zástupci tohoto plemene milují vodu již od malička a tato záliba se dá jen prohlubovat. Jsou to výborní plavci, milucí vodní aport.

Španělští vodní psi jsou neobyčejní parťáci do života, poznejte to sami :)