Když se narodní štěňátka

Klotylda je velice šikovná máma a porod zvládla na jedničku. Všechna štěňátka se ihned po porodu měla čile k světu a přisála se k mámině cecíkům. 

   

Štěňátka jsou zatím slepá a hluchá a sají od mámy téměř nepřetržitě. Jen v krátkých přestávkách odpadají od cecíků jako zralé hrozinky :D. Tehdy se "rozutečou" po malé porodnici a když se pak cecík neobjeví do pár chvil, spustí štěndo pěkný kravál.

   

Psí mámě je třeba věnovat velkou pozornost, porodila nám 6 zdravých svišťů a je tedy na místě se jí revanšovat a doplnit jí veškeré vitamíny a potřebné látky. Při kojení navíc fenka ztrácí spoustu vápníku a tuto ztrátu je třeba kompenzovat buď uměle přidáváním doplňků stravy nebo přirozenou cestou, která je díky B.A.R.F. stravování velmi snadná... zkrmujeme více kostí!!!

Fenka se pečlivě stará o svá miminka a zajišťuje jim veškerý servis a proto je na nás, abychom zase veškerý servis poskytli i my jí. Miminka sají téměř nepřetržitě a proto je potřeba dbát na pitný režim naší maminky.

     

A koho by bavilo při takové tělesné zátěži pít stále jen vodu? Přesně proto jsem si do mrazáku připravil několik litrů domácího slepičího vývaru z domácích slepic od @hospodarstvi_pod_lipou.

Ten už teď jen postupně rozmražujeme a přidáváme kojící mámě ke krmení. I tak je potřeba kojící fence podávát co možná nejčastěji jakékoliv tekutiny. 

Klotylda si oblíbila vývar prokládat krmnou dávkou a vodou, takže s miskou v ruce trávím značnou část dne :).

Chcete sledovat jak Vaše štěňátko roste? Sledujte náš Instagram a Facebook, kde denně najdete nová videa a fotky.

                                Odkaz na instagramový účet naší CHS @canem_aqua-hispanica     Facebookový účet naší Chovatelské stanice Canem Aqua Hispanica